Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Märt Rask väga hea riigiõiguse asjatundja. „Haldusreform on üks valitsuse olulisemaid prioriteete, ning mul on hea meel, et Märt Rask on nõus oma kogemusega reformi õnnestumisele kaasa aitama,“ ütles Rõivas valitsuse kommunikatsioonibüroo vahendusel.

Märt Rask asub koosseisuvälise nõunikuga tööle alates tänasest. Rask nõustab peaministrit oma põhitöö kõrvalt ja tasu ta selle töö eest ei saa.

Märt Rask on vandeadvokaat. Aastatel 2004 kuni 2013 töötas ta riigikohtu esimehena. 2003 kuni 2004 oli ta riigikogu X koosseisu liige ning õiguskomisjoni esimees. Aastatel 1995-1996 töötas ta siseministri ning 1992 ja 1999-2003 justiitsministrina.

Märt Rask ei ole ühegi erakonna liige.

Praegune peaminister Taavi Rõivasest sai muide ülikooliajal toona justiitsministri ametis olnud Märt Raski nõunik 1999. aastal ning selles ametis oli Rõivas 2002. aastani.

Tänasel istungil otsustas valitsus moodustada valitsuskomisjoni kohaliku halduse reformi ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.

Komisjoni esimees on peaminister ja aseesimees haldusreformi elluviimise eest sisuliselt vastutav riigihalduse minister.

Komisjoni liikmeteks on justiitsminister, tervise- ja tööminister, siseminister, haridus- ja teadusminister, riigikogu põhiseaduskomisjoni ja riigikogu maaelukomisjoni esindajad, Vabariigi presidendi kantselei esindaja, peaministri nõunik, aga ka omavalitsusliitude esindajatest Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajad ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindaja.

Haldusreformi seaduse ja teiste reformi teostamiseks vajalike seaduste jõustumise kuupäev on 1. juuli 2016.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid