Välisministeerium sai samuti Kohveri advokaadilt Jevgeni Aksjonovilt info, et Kohver on lisaks spionaažisüüdistusele saanud ka uued süüdistused relva salakaubaveos ja Venemaa riigipiiri ebaseaduslikus ületamises, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Delfile.

Ministeeriumi andmetel jätkub Kohveri ülekuulamine kolmapäeval. Peale seda ilmselt esitatakse Kohverile lõpuks ka süüdistus ning ministeeriumi esindaja sõnutsi üritatakse sellele siis ametlikku kinnitust saada. Samuti plaanib Eesti konsul Moskvas Kohverit hiljemalt mai alguses ka külastada.

Eesti-Vene piirilt röövitud kaitsepolitseinik Eston Kohveri advokaat Jevgeni Aksjonov ütles eile Delfile, et FSB uurijad süüdistavad Kohverit relvade salakaubaveos, sest väidetavalt ületas ta Eesti-Vene piiri koos relvaga.

Lisasüüdistused, mis Kohverile reedel esitati, seisnevad ebaseaduslikus piiriületuses ja relvade salakaubaveos.

"Kinni pidamise ajal oli Kohveril kaasas püstol koos laskemoonaga, uurijad süüdistavad teda selles, et ta ületas riigipiiri koos relvaga vastava loata," täpsustas Aksjonov.

Reedesel ülekuulamisel näidati Kohveri väidetavast piiririkkumisest tehtud videosalvestisi, Aksjonov ei täpsustanud, kus ja kelle poolt videod salvestatud olid. Rohkemat ülekuulamise käigust ta samuti ei avalikustanud.

Kaitsepolitsei pressiesindaja ütles Kohveri uusi süüdistusi kommenteerides Delfile, et ametkond jääb varem avalikult öeldu juurde ja neil ei ole midagi uut lisada.

Järgmine ülekuulamine toimub eeldatavasti kolmapäeval.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid