"Olukord on väga tõsine," kommenteeris Viking Line'i kommunikatsioonijuht
Johanna Boijer-Svahnström transpordiametiühingute ähvardust seisata ka reisilaevade liiklus.

Enne lihavõtteid on nii Viking Line'i, Tallink Silja kui Eckerö Line'i laevadele müüdud palju pileteid. Boijer-Svahnströmi sõnul sõidab neljapäeva ja esmaspäeva vahel Vikingi laevadel umbes 87 000 reisijat, kirjutab Helsingin Sanomat. Paljud neist nüüd ei tea, kas reis saab teoks. "Telefonid on kuumad," rääkis  Boijer-Svahnström.

"Kui streik toimub, siis see puudutab tuhandeid reisijaid," ütles ka Tallink Silja kommunikatsioonijuht  Marika Nöjd. Tema sõnul pole reederfirma teinud veel otsust võimaliku streigi puhuks.

Ka Eckerö Line'i tegevdirektori Taru Keroneni sõnul on Helsingi ja Tallinna vahel sõitev M/S Finlandia lihavõttepühade ajal praktiliselt täis.

Kui streik toimub, siis ei välju Finlandia Tallinna suunas kell 15.30. Finlandia sõidab Soome lipu all. Streik puudutakski vähemalt Sooome lipu all sõitvaid  laevu. 

Tallink Siljas sõidavad Soome lipu all   Silja Serenade, mis seilab Helsingi ja Stockholmi vahel, ning Baltic Princess, mis sõidab Turu ja Stockholmi vahet. 

Viking Line'i laevadest sõidavad Soome lipu all kõik laevad peale Cinderella ehk  Amorella, Grace, Mariella, Rosella ja Gabriella.

Helsingis jääksid sadamasse näiteks Viking Line'i Mariella ja Eckerö Line'i Finlandia. Stockholmist väljuvad neljapäeval küll Viking Line'i Gabriella ja Tallinki Silja Serenade, kuid Soome jõudes liituksid ka need laevad toetusstreigiga. Streik puudutaks ka Turust väljuvaid Viking Grace'i ja Tallink Silja Baltic Princessi.