Martin Helme ütles Delfile, et Jaak Madison tunnistab, et tegemist oli eetilise eksimusega.

"Erakonna esimees on teda selle ees tõsiselt noominud. Ta on meile kinnitanud, et tema käitumise motiivid polnud omakasupüüdlikud ning ta läks teadmatusest vastuollu reeglitega. Tegu on kahetsusväärse juhtumiga," ütles Helme.

Delfi kirjutas eile, et riigikogu liikmeks vannutatud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikme Jaak Madisoni suhtes koostati ka väärteomenetlus, kuna vastne saadik omastas Tallinki laeval töötades nutitelefoni ja müüs selle internetiportaalis maha. Vastne saadik pääses üle noatera kriminaalsüüdistusest ja seega ehk ka saadikukohast ilma jäämisest.

Delfile teadaolevalt sai laevafirma asjast teada alles politsei pöördumise peale ja pärast seda, kui Madison oli töölt lahkunud. Madison töötas laeval Baltic Queen infolauas ja lahkus omal soovil eelmise aasta augustis. Vahetult enne töölt lahkumist võttis aga vastne saadik infolauda toodud leitud telefoni endale.

Infolaua töötaja peab Tallinki sisekorra järgi tegelikult registreerima kaotatud ja leitud asja ning edasi saatma Helsingisse, kus on leitud asjade kontor. Madison aga ei teinud seda, võttis nutitelefoni endale ja müüs Facebooki kaudu maha.

EKRE riigikogu liige Jaak Madison lükkas ümber väited, nagu oleks ta telefoni maha müünud ja omanik olevat seejärel teinud politseile avalduse. "Politsei jälgib müügiportaale ja kui telefon oli 0,10 euroga müügis, võttis politsei minuga ühendust, et uurida selle päritolu. Loovutasin telefoni neile ise, viies selle vabatahtlikult Paide jaoskonda," ütles Madison.

Vastne riigikogulane pole aga kordagi eitanud ilmselget fakti, et omastas võõra telefoni ning pani selle müüki.