23. märtsi pärastlõunal seisis Võru vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ääres sõiduauto BMW, millega reisivad inimesed peatasid mööduvaid sõidukeid. Kolm meest ja üks naine pakkusid möödujatele ehteid, mis nende sõnade kohaselt olid valmistatud kullast.

Kella poole nelja ajal õnnestus seltskonnal heausksele võrumaalasele 150 euro eest müüa kaks sõrmust. Ostjal tekkis kahtlus väidetavate kuldsõrmuste ehtsuses ning ta lasi neid kontrollida. Selgus, et tegemist ei ole kullaga vaid tavalise kollase metalliga. Mees teatas petutehingust politseile.

Politsei tabas kaubitsejate seltskonna sama maantee äärest. Neile määrati väärteokorras kauplemise nõuete rikkumise eest rahatrahv, küsiti tagasi pettuse läbi saadud 150 eurot ning tagastati raha kannatanule. Ühtlasi võttis politsei petukauba hoiule, välistamaks, et neid järgmisele ohvrile kulla pähe müügiks pakutakse.

Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk ütles, et ehkki soodne kaup võib esialgu tunduda ahvatlevana, tähendab liiga odav hind suuremat võimalust sattuda pettuse ohvriks.

"Hinnalisi esemeid on alati kindlam osta ametlikest müügikohtadest, kuna "hõlma alt" ostes ei saa kunagi kindel olla kauba tegelikus päritolus," ütles Soekarusk ning lisas, et lihtsaim viis oma rahakotti säästa ja seeläbi pettureid mitte toetada on kahtlustäratavaid tänavamüüjaid lihtsalt ignoreerida ning teavitada nende tegevusest politseid.