Diplomaatiliste suhete sõlmimisele järgnenud vestluses rääkisid suursaadikud kahepoolsete suhete arendamisest, koostööst ÜROs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides ning keskkonnaprobleemidest. Suursaadik Kolga sõnul mõistab Eesti väikese mereriigina Tonga muresid kliima- ja keskkonnaküsimustes ning märkis, et mõlemad pooled on huvitatud kliimamuutuste rõhutamisest uues kestliku arengu päevakorras, teatas välisministeerium.

Suursaadikud arutasid ka koostöövõimalusi e-valitsemise vallas. „Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-teenuste rakendamisest avalikus sektoris, mis arvestades Tonga kui väikese saareriigi omapära võiks pakkuda uudseid lahendusi,“ lisas Kolga.

Tonga on kuningriik Vaikses ookeanis ning koosneb 169 saarest, millest 36 on asustatud. Tonga pole kunagi olnud koloonia staatuses, kuid 1900 sõlmis kuningas George Tupou II Inglismaaga sõpruslepingu kus Suurbritanniale anti õigus vastutada Tonga välis- ja julgeolekupoliitika eest. Tonga täielik iseseisvus taastati 4. juunil 1970.

Tonga pealinn on Nuku’alofa ning riigi rahvaarv on 106 440, riigikeelteks on inglise ja tonga keeled.