Saabunud plusskraadid ning vihmasajud on muutnud Peipsi, Pihkva ja Lämmijärve jää ohtlikult õhukeseks, mis inimest enam kanda ei suuda. Sellest tulenevalt on alates homsest, 3. jaanuarist keelatud minna Peipsi järvistule nii jalgsi kui ka sõiduautoga kuniks jääkate on piisavalt tugev, teatas PPA.

Lõuna prefektuuri piirivalvekomissar Marek Klaus soovitab inimestel keeldu tõsiselt võtta. „Viimased päevad on ilmekalt tõestanud, kuidas temperatuuri kõikudes miinusest plussi võivad jääolud väga kiiresti ohutust ohtlikuks muutuda. Lisaks prognoositakse eesolevaks nädalavahetuseks tugevat tuult, mis lõhub tõenäoliselt väga kiiresti järvelt ka viimase järelejäänud jääkihi,“ kirjeldas ta.

„Paksem jää tekib järvele alles pärast mitmenädalast külma ilma, mistõttu tuleb kalastushuvilistel nüüd järvejääle naasmisega pisut kannatust varuda. Anname koheselt märku, kui ilmaolud taas jääleminekut võimaldavad. Loodame, et kalamehed mõistavad, et nõrgale jääle minnes pannakse ohtu nii enda kui ka jääst läbi vajudes kõigi appitõtanute ohutus ja keegi seda riski võtma ei hakka,“ lisas Klaus.