Kapo büroo juht Andres Kahar ütles EPL-ile ja Delfile, et Uno Puusepa väidete kontrollimiseks alustatakse koostöös riigiprokuratuuriga kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 232 lg 1 ehk riigireetmine sätete alusel.

"Uno Puusepp töötas Kaitsepolitseiametis tehnilise spetsialistina alates 13.novembrist 1991 kuni 08.aprillini 2011, mil suundus pensionile," lisas ta.

Kaitsepolitseis 20 aastat töötanud eestlane Uno Puusepp oli üks FSB eriagente, teatas Venemaa riiklik uudisteagentuur Interfax viitega telekanali NTV andmetele. Kaitsepolitsei ei ole uudist veel kommenteerinud.

Puusepp vahendas Venemaale infot Eesti, NATO ja USA kohta, vahendab Vene telekanal NTV. Kolm aastat tagasi olevat Puusepp kaitsepolitseist lahkunud ja kolinud Venemaale.

Puusepp, kes kunagi töötas KGBs, oli üks nendest ametnikest, kelle kaitsepolitsei palkas pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Tema erialaks olnud tehnilised tööd, sealhulgas pealtkuulamine. Telekanali väitel otsustas ta 1996. aastal omal algatusel asuda koostööle Venemaa eriteenistustega. Tema sidemeheks sai väidetavalt endine kolleeg KGB-st, Eestis elanud ja äriasjades tihti Venemaal käinud Nikolai Jermakov.

NTV reportaaži väitel andis Puusepp Venemaale informatsiooni ja aitas nurjata mitu USA, Rootsi, Suurbritannia ja teiste riikide "laiaulatuslikku Venemaa-vastast operatsiooni", näiteks plaani kiudoptilise sidekaabli abil Tallinna Venemaa saatkonnast salajast infot hankida.

NTV väitel edastas Puusepp Venemaale ettekandeid, mis mõeldud kapo juhile ja Eesti peaministrile, samuti Baltikumi, Soome ja Briti luureteenistuste kohtumiste ettekandeid ning Briti, USA ja Saksamaa salajast infot. FSB väitel teadnud nad tänu Puusepale juba enne Edward Snowdeni paljastusi NSA laiaulatuslikust luuretegevusest Euroopas.