Pärast tulist ETV Foorumi riigieelarve teemalist saadet eile õhtul, milles osalesid Ligi, Ossinovski, Kadri Simson (Keskerakond) ja Helir-Valdor Seeder (IRL), kirjutas Ligi oma Facebooki kontol Ossinovski kohta räiged sõnad:

"Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses. Just see ignorants küsimuses, kust me alustasime, on noorte äramineku suurim stiimul. Minister peaks rääkima, et tasub kannatada ja pingutada, meil läheb aina paremini (Soomel ju mitte), tema ütleb, et nõukogude võimu ei tohi süüdistada, tema ajab asja korda. Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata."

Ligi ja Ossinovski tüli algas juba Foorumi saates, kui Ligi püüdis suurt väljarännet Eestist vabandada sellega, et Eesti kannatas pikalt Nõukogude okupatsiooni all ning on seetõttu jätkuvalt vaene, mistõttu inimesed lahkuvad rikkamatesse riikidesse.

Ossinovski arvas saates tasakaalukalt esinedes, et ei ole õige 23 aastat peale Eesti taasiseseisvumist ikka veel kõikides hetkeprobleemides Nõukogude võimu süüdistada ning uute probleemidega tuleb tegeleda täna ja praegu ning teha kõik selleks, et tulevikus oleks Eestis parem.

Endine ajakirjanik ja praegune IRL poliitik Anvar Samost arvas täna Twitteris, et Jürgen Ligi peaks oma solvavate sõnade pärast tagasi astuma.

"Nii šovinistlikku teksti kuulsime viimati EKRE juhtide suust. Kas sotsid neelavad selle solvamise taas alla? Peab ikka hiiglaslik kannatus olema," säutsus Samost.