"See päädib sellega, et tänane saade jääb 5-6 minutit lühemaks," ütles saatejuht Mihkel Kärmas Delfile. "Kuna see juhtus kõik väga vahetult enne saadet, siis see ei käi nii, et meil on riiulilt võtta õige pikkusega uus lugu."

Kärmase sõnul jõudis täna praktiliselt vahetult enne eetrit saate tegijateni Harju maakohtu määrus, milles öeldakse, et üks osapool annab selle looga seose kohtusse hagi ja selle tagamiseks sisuliselt keelustatakse tänaõhtune lugu.

Kärmase sõnul on tegemist ühe kinnise kohtuistungi materjalidega, sisulise infoga, millest kohtus räägiti.

Juhtum puudutab 2011. aastal avalikuks tulnud mereväe varjatud poolega seotud jaburat kohtuasja. "Pealtnägija" tänane lugu rääkinukski sellest, kuidas see asi kohtus lõppes ja mis seal välja tuli. "Sellest me nüüd ei tohi rääkida," sõnas Kärmas.

Ajakirjanduse huvi konkreetse juhtumi vastu põhjendas Kärmas sellega, et juba kaks korda varem on merevägi püüdnud oma varjatud poolt kinni mätsida ja kalevi alla panna. See oli aastatel 2002 ja 2011. Skandaal puhkeski aastal 2011, kui "Pealtnägija" avaldas loo Eesti mereväes toimuvatest joomingutest ja muudest probleemidest.

Kärmas meenutas, et toona öeldi kõige kõrgemal tasemel, et midagi pole juhtunud. Osapooled läksid kohtusse vaidlema. Et mereväe joomingutest kirjutas ka Delfi, siis oli ka Delfi üks osapool, keda kohtus hageti, et aga Delfi eemaldas kõnealuse loo ja avaldas vabanduse, siis ta eraldati protsessist. Antud kohtuotsus aastast 2012 on ka avalik.

Osapooled aga jätkasid kohtus võitlust ning see, milleni kohus jõudis, on Kärmase sõnul üllatav. "See lugu on nii jabur ja see, mis välja tuli on kurioosne," kõneles Kärmas. "Ja nüüd siis püütakse veel selle tõe ilmsikstulekut takistada."

Viimane kohtuotsus jõustus tänavu ning see ei ole avalik.

Kaitseväel ja mereväel ei ole selle maakohtu määruse ega saatelõigu näitamise keeluga mingit seost, kuna kaitsevägi ei ole kohtuasja osapool, teatas kaitseväe peastaap.

Samas kinnitas kaitsevägi, et ei ole varem, ega püüa ka täna "kalevi alla panna" ühtegi ebameeldivat juhtumit.