Reformierakondlased hääletasid enamasti kooseluseaduse poolt, ent oli ka erandeid - vastu olid Väino Linde, Igor Gräzin, Tõnu Juul, Peep Aru, Aivar Sõerd ja Tarmo Mänd, hääletamata jätsid Jaanus Tamkivi, Terje Trei, Aare Heinvee ja Aivar Rosenberg. Puudusid Rein Lang, Tarmo Leinatamm ja Margus Hanson.

Sotsiaaldemokraadid olid samuti seaduse pooldajad, aga hääletamata jätsid Tiit Tammsaar, Kalvi Kõva ja Jaan Õunapuu, puudus Rein Randver.

Kooseluseaduse vastu olnud Isamaa ja Res Publica Liidust jättis hääletamata Marko Mihkelson, puudusid Ene Ergma, Reet Roos ja üks tulisemaid seaduse vastaseid Erki Nool.

Seaduse vastu olnud Keskerakonnast hääletasid poolt Lauri Laasi, Priit Toobal, Kadri Simson ja Olga Sõtnik, hääletamata jätsid Jüri Ratas ja Marika Tuus-Laul, puudusid Siret Kotka, Heimar Lenk, Mailis Reps ja Enn Eesmaa.

Fraktsiooni mittekuuluvatest saadikutest hääletasid poolt Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, vastu Andres Herkel, Kalle Laanet, Aivar Riisalu ja Deniss Boroditš, puudus Inara Luigas.

Hommikul enne kella kümmet oli riigikogu ees juba näha hulgaliselt kooseluseaduse vastaseid oma piketiga.

Kohal oli kohal tuline vastane Varro Vooglaid ja suur hulk tema seisukohtade pooldajaid plakatitega. Samas olid kohal ka seaduse pooldajad lilledega, mida jagati riigikogu liikmetele ja töötajatele. "Tahame neid tänada avatud suhtumise eest," ütles aktiivne kodanik Sandra Vokk Delfile.

Kooseluseaduse hääletamine tõotas tulla tasavägine, sest seadust pooldanud saadikud olid kas lahkunud Euroopa Parlamenti või vahetanud erakonda. Nii on Eestist lahkunud Andrus Ansip, Aivar Riisalu aga liikus Keskerakonnast IRL-i.

IRL-i fraktsiooni ettepanek eelnõu teine lugemine katkestada ei leidnud toetust. Ettepaneku poolt oli 33 ja vastu 41 riigikogu liiget. Ka nende ettepanek korraldada kooseluseaduse kohta rahvahääletus kukkus läbi. Otsuse eelnõu poolt hääletas 35 ja vastu 42 riigikogu liiget, kaheksa kohalolijat jätsid hääletamata.