1. septembril 2014 kuulutati koostöös Delfi, Tallinki, Photopointi, Tallinna Loomaaia, Fotoõppe, Sparta ja Original Sokos Hotel Viruga välja fotokonkurss "Kus on teine pool?", mis juhib tähelepanu nürinurkadele meie ümber. Fotokonkurssi toetab ka Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Konkursi tarbeks tehtav foto ise on pool tervest pildist, millele on juurde joonistatud ühiskonnas olev murekoht, mis on puudu või valesti. Fotokonkurst osa võtma kaasatakse ka tuntud inimesed.

Foto võib olla tehtud üksikisiku poolt, kuid võib olla ka tehtud rühmatööna. Konkursile esitatavad fotod ei pea olema konkreetsest esemest/inimesest/loomast, kes abi vajab, vaid pildil kujutatu võib kajastada teatavat murekohta või probleemi. Samuti võib olla situatsioon lavastatud.

Foto ise on pool tervest pildist, millele on puuduolev juurde joonistatud (kas siis arvutiga või käsitsi). Näiteks foto ratastoolist, juurde joonistatud kaldtee kohta, kus seda pole, aga ometi peaks olema. Või foto hulkuvast koerast, kellele on juurde joonistatud rihm ja peremees. Või hoopis ema lapsega, kellel on puudu isa.

Parimatest töödest ja tuntud inimeste poolt valminud töödest koostatakse näitus Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuse aatriumis. Parimad tööd müüakse pärast konkursi lõppu avalikul oksjonil ning müügitulu läheb MTÜ Do Good abivajajate vajaduspõhiseks aitamiseks (sealhulgas ema ja lapse turvakodus olevate emade ja nende laste ja Tallinna Perekeskuse, lasterikaste perede ja sotsiaalselt vähekindlustatud perede abistamiseks).

JUHEND

1. Konkurss kestab 1.september - 15. oktoober (k.a.)
2. võidutööd kuulutatakse välja hiljemalt 20. oktoobril.
3. Pildil peab olema ühiskonna murekoht, kuhu tuleb kas arvutis (nt vabarava programmides Paint, Microsoft Office Picture Manager, Picasa, GIMP2, Inkscape jmt või Photoshop jms) või väljaprindile käsitsi (A3 formaadis) puuduv juurde joonistada.
4. Pilt võib olla ka lavastatud.
5. Foto pikim külg peab olema minimaalselt 2539 pikslit ehk failist peab olema võimalik trükkida A3 foto.
6. Pilt peab olema esitatud JPG formaadis.
7. Foto saab üles laadida Delfi keskkonnas 1.09.- 15.10.2014 (k.a.) või saata meile postiga A3 formaadis hiljemalt 20. septembriks 2014 (MTÜ DO Good, Söe tn 6, 11313 Tallinn).
8. Iga osaleja võib saata konkursile kuni 3 pilti. Postiga saadetud pildid pannakse samuti üles võistluskeskkonda kohe peale saabumist, et neid saaks hinnata koos teiste töödega..

AUHINNAD

1. Koht - kruiis Rootsi 4-le Tallinkiga
2. Koht - individuaalne fotokoolitus 3x60 min fotograafilt (Ardo-Jako Olev ja Fotoõpe)
3. Koht - aastakaart Tallinna Loomaaialt
Eriauhind "rahva lemmik" - 10. korra kaart spordiklubilt Sparta.

Loosime välja ka eriauhindu Photopointilt.

FOTODE KASUTAMINE
● Osaleja vastutab kõikide autoriõigustega seonduvate küsimuste kerkimisel, sh vastutab enda ja fotode kohta esitatud andmete õigsuse eest ning kinnitab, et on konkursile saadetud fotode autor.
● Osaleja annab piltide saatmisega oma nõusoleku fotokonkursi korraldajatele kasutada fotosid oma soovide kohaselt, sh avaldada neid oma veebilehel, tööd müüa heategevulikul oksjonil või kasutada oma reklaamides ja infomaterjalides. Fotode kasutamisel viidatakse foto autorile.
● Žüriil on õigus konkursilt kõrvaldada fotosid, mis on sobimatud, kedagi solvavad või mis ei kvalifitseeru sisu poolest konkursile.
● Parimad pildid valib välja žürii. Võitja selgub 20. oktoobril 2014

Züriisse kuuluvad MTÜ Do Good esindajad Kärt Kübarsepp ja Laura Johanna Derkun, ema ja lapse turvakodu juhataja Helgi Lepa, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu esindaja Kerstin Kirsel, Delfi turundusjuht Helen Kõvask ja fotograaf Birgit Varblane. Auhinnad panevad välja Tallinn, Sparta, fotograaf Ardo-Jako Olev,Tallinna Loomaaed ja Photopoint.

Vaata näidispilte siit!