Kaitseväega alates 2006. aastast Afganistanis koostööd teinud kindral Wall ültles, et saadud autasu kuulub sama hästi kõigile Helmandis võidelnud sõduritele kui talle ning kinnitas, et koostöö jätkub Afganistanis koos võidelnud riikide ühisjõudude loomise kavandamisega.

"Oleme väga rahul, et Eesti on otsustanud olla osa loodavast Helmandis võidelnud riikide ühisjõududest," ütles kindral Wall, "Ühendkuningriigi lugupidamine Eesti sõdurite vastu on väga kõrge. Teame, et saame teineteisele rasketel aegadel toetuda."

Kindral Walli sõnul on ühisjõudude loomine praeguses rahvusvahelises olukorras aktuaalsem kui kunagi varem ning jõud toimiksid liskas ühisoperatsioonidele ja õppustele ka heidutusena.

Ühisjõudude loomisel moodustavad Helmandi koos võidelnud riigid Ühendkuningriigi juhtimisel üksuse, mis on võimeline osalema operatsioonidel ning viima läbi õppusi. Septembris Walesis korraldataval NATO tippkohtumisel on kavas alla kirjutada lepe ühisjõudude loomise kavatsuse kohta.

Kindral Wall külastas täna 1. Jalaväebrigaadi, kus kohtus brigaadiülema kolonelleitnant Aron Kalmusega ning asetas pärja Afganistanis langenud Eesti sõdurite mälestusmärgile.

Homme kohtub kindral Wall kaitseministeeriumi asekantsleri Taimar Peterkopiga ning asetab pärja kaitseväe kalmistule maetud briti kaitseväelaste mälestuseks.

Kindral Wall on olnud Eesti kaitseväega seotud alates 2006. aastast, mil Eesti üksused alustasid koos briti relvavendadega teenistust rahutus Helmandi provintsis. Alates sellest ajast on ta aktiivselt arendanud koostööd Ühendkuningriigi ja Eesti maavägede vahel.