Laulupidu on Eesti kõige tugevam kaubamärk, mis iga kord äratab suurt rahvusvahelist tähelepanu. Klippidega soovitakse anda välismaalasele esmast infot traditsiooni kohta üldisemalt ning äratada täiendavat huvi. “Samas vahendavad need ka võimsaid emotsioone, mida kogevad laulu- ja tantsupeol mitte ainult esinejad, vaid ka kõik pealtvaatajad, kaasa arvatud külalised väljastpoolt Eestit,” rääkis Laulu- ja tantsupeo välismeedia juht Maris Hellrand.

Videoklippide produtsendi Helen Valkna sõnul koosnevad klipid peamiselt ERRi arhiivikaadritest. “Klippide stsenaariumid on kirjutanud Maria Reinup ning režissöör Karin Martinson mõtles välja visuaalse raami, et teha klippidele sissejuhatus, mis tähelepanu ärataks ja pilku püüaks,” selgitas Valkna.

Esimene klipp tutvustab ja selgitab laulu- ja tantsupidude olemust: tuhanded inimesed laulmas mitmekülgset koorimuusikat, värvilised rahvarõivad ja ülevad tunded. Vaata kaunite kaadritega lugu laulu- ja tantsupidude maagiast!

"Mida teevad ühel staadionil tuhat higist meest ja tuhat õnnelikku vanaema? Nad tantsivad!" Nii algab tantsupidusid tutvustav videoklipp. 

Laulupidude traditsioonist jutustav klipp püüab vaatajatele selgitada, milline on see müstiline tunne, mis koos lauldes igale lauluväljakul viibijale hinge poeb.