USA sõjalaev USS Oscar Austin (DDG-79) on Arleigh-Burke klassi hävitaja, kuulub Ameerika Ühendriikide Mereväe koosseisu ning on tuntud Iraagi sõjas osaluse poolest. Eestisse saabus laev koos enam kui 300-liikmelise meeskonnaga kolmepäevasele visiidile otse Läänemere suurimalt iga-aastaselt merevägede õppuselt Baltops.

Hetkel seisab laev ankrus sadama kruiisilaevade kai number 17 ääres ning Tallinnas viibimise ajal võtab Oscar Austin enda pardal vastu Narva noortekeskuse rahvusvahelise lastelaagri osalejaid, Haiba lastekodu noori ning Peeteli sotsiaalkeskuse hoolealuseid. Lisaks võõrustab Oscar Austin ka mitmeid Eesti riigimehi.

Laevavisiiti korraldavad USA suursaatkond koos Mereväe osapooltega. Kontaktohvitseridena teenindavad visiiti vabatahtlikud reservohvitserid Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjonist.

Tallinna külastamine on osa USA sõjaväe jätkuvast soovist tugevdada sidemeid NATO liitlasvägede ja regionaalpartneritega, et pingutada ühiselt rahu ja stabiilsuse edendamise poole Baltimaade regioonis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid