Riigi peaprokuröri ametist vabastatakse Norman Aas alates augusti lõpust ja 1. septembrist alustab ta tööd justiitsministeeriumi kantslerina.

"Mul on hea meel, et valitsus toetas Norman Aasa justiitsministeeriumi kantslerina," ütles justiitsminister Andres Anvelt. "Tal on seitseteist aastat avaliku teenistuse ja kümme aastat juhtimiskogemust ning riigi peaprokurörina töötamise ajal on ta andnud panuse prokuratuuri muutmisel kaasaegseks demokraatliku ühiskonna õiguskaitseorganiks," lisas ta.

"Tänase otsuse valguses saame hakata ka juba kindlamalt otsima uut riigi peaprokuröri. Selleks, et laiendada võimalike kandidaatide ringi, on üheks lahenduseks täna riigikogus vastu võetud seadusemuudatus, mille järgi võib viieks aastaks riigi peaprokuröriks nimetada kohtuniku, kelle volitused peatuksid riigi peaprokuröriks olemise ajal, kuid kohtuniku staaž mitte," lisas Anvelt.

Norman Aas on töötanud prokuratuuris erinevatel ametikohtadel alates 1997. aastast. 2005. aastal nimetati ta riigi peaprokuröri ametikohale.
Aas lõpetas 1998. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja 2001. aastal cum laude magistrikraadi Saksamaa Greifswaldi Ülikooli õigusteaduskonnas. Ta on andnud erinevates Eesti kõrgkoolides loenguid karistusõiguse ja kriminaalmenetluse teemal. Samuti on ta mitmete karistusõigust ja kriminaaljustiitssüsteemi puudutavate artiklite autor ja teoste toimetaja.

Kantsleri ja peaprokuröri ametikohad on võimalik täita seaduse kohaselt sihtotsinguga ning varasemalt on seda nii tehtud.

Justiitsministeeriumi praegune kantsler Margus Sarapuu teatas mais minister Andres Anveltile soovist lahkuda ametist alates 31. augustist.