Charles, kes peaks kohtuma Putiniga Normandia dessandi aastapäeva tähistamisel 6. juunil Prantsusmaal, tegi sellise avalduse Kanada immigratsioonimuuseumi külastades Nova Scotia provintsis Halifaxis, vahendab Daily Mail.

Esmaspäeval avaldasid Walesi prints ja Cornwalli hertsoginna Camilla muuseumis teed juues austust austust Teise maailmasõja veteranidele ja nende perekondadele.

Charlesile tutvustati muuseumi vabatahtlikku Marienne Fergusoni, kes põgenes koos oma juudi perekonnaga Kanadasse, kui oli 13-aastane. Nüüd 78-aastane naine sündis praeguses Poola linnas Gdańskis, mis oli tollal Danzigi vabalinn.

Fergusonil ja tema vanematel, kahel õel ja vanaemal õnnestus saada luba sõita Kanadasse. Teistel perekonnaliikmetel ei õnnestunud aga sakslaste eest põgeneda. Nad saadeti surmalaagritesse, kus nad hukkusid.

Fergusonile anti võimalus rääkida oma lugu prints Charlesile.

Visiidi lõpus esines Charles oma ootamatu kommentaariga Ukraina sündmuste kohta. Seda kuulsid mitmed tunnistajad.

„Ma olin lõpetanud talle väljapaneku näitamise ja rääkisin temaga oma perekondlikust taustast ja kuidas ma Kanadasse tulin,“ ütles Ferguson. „Siis ütles prints: „Ja nüüd teeb Putin peaaegu sama, mis Hitler.“ Ma pean ütlema, et nõustun temaga ja olen kindel, et paljud nõustuvad. Ma olin väga üllatunud, et ta seda ütles, sest ma tean, et nad [kuningliku perekonna liikmed] ei peaks selliseid asju ütlema, aga see oli väga südamlik ja aus.“

Prints Charlesi pressiesindaja ütles, et eravestlust ei kommenteerita.