Sündmus leidis aset samas kohas, kus kümme aastat tagasi end “Euroopasse istutati”.

Talgutel osalenud diplomaadid, ühiskonnaelu tegelased, poliitikud, metsamehed ning laulu- ja tantsupeo liikumisega seotud inimesed vaatasid üle, kuidas on kasvama läinud kümme aastat tagasi maha pandud puud ning milliseid töid metsatukas selle aja jooksul tehtud on. Ka seekord pandi ühiselt alus uuele metsapõlvele – Napanurga istutuskohas sirguvad alates tänasest kahel hektaril 4000 kuuske.

Talgutel osalenud peaministri Taavi Rõivase sõnul on sellel, et Eesti Euroopa Liitu kuulumise esimest kümnendit tähistatakse just metsaistutusega, sügavalt sümboolne tähendus. “Erinevalt teistest riikidest ei tähistanud me liitumist Euroopa Liiduga massiliste meelelahutusüritustega. Meie rõhutasime oma teoga eestlaste traditsioonilist sidet loodusega ning rohelist mõtteviisi. Täna oleme siin tagasi, et hinnata oma tollase töö tulemusi ja istutada juubeli puhul mulda uued puud,” lausus peaminister talgutel peetud kõnes.

Kümme aastat tagasi tähistati Eesti astumist Euroopa Liitu üle-eestilise metsaistutusega, mille üks sümbolüritus toimus Varbolas. Metsaistutusega avaldati austust ka meie pikale laulu- ja tantsupeo traditsioonile ning sestap võtsid teiste vabatahtlike kõrval istutusest osa tuhanded laulu- ja tantsupeolised. 2004. aasta maikuus panid talgulised riigi- ja erametsa kasvama miljon pisikest puud.

Riigimetsas toimunud istutuse tähistamiseks on RMK tänavu loonud ka spetsiaalse veebilehe rmk.ee/miljonpuud, kuhu on kantud 200 tollast istutuskohta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid