Sest lääs ei hakka mitte kunagi Venemaaga sõdima Eesti (või Läti) kaitsmiseks, nagu ei hakanud sõdima ka Ukraina kaitsmiseks. Kremlis mõistetakse seda Piontkovski sõnul suurepäraselt ning kaalutakse õhinal avanenud isuäratavaid võimalusi.

Nagu paistab, alahinnatakse aga Kremlis selle lääne jaoks piinarikka dilemma teist poolt, kirjutab Piontkovski. Lääs ei saa endale mingil juhul lubada NATO liikmesriigi territooriumi kaitsmisest loobumist. Narva eest võitlemisest loobumine tähendab NATO lõppu, USA lõppu globaalse suurvõimuna, lääne väljaastumist maailma ajaloost. Vene Maailma ideoloogide ja praktikute jaoks on see Piontkovski sõnul ahvatlev eesmärk.

Kas läänel on olemas väljapääs sellest loogilisest püünisest, küsib Piontkovski. On, vastab Piontkovski ise, ja talle tundub, et lääs hakkab just selle poole liikuma. Ainus väljapääs seisneb selles, et ei tohi põhimõtteliselt lasta tekkida lääne jaoks lahendamatut Narva dilemmat.

Selleks peab Putini eelmisest sajandist laenatud meeletu ning Venemaa ja kogu maailma jaoks äärmiselt ohtlik hitlerlik ideologeem põliste maade kokkukogumisest demonstreerima veenvalt (eelkõige Vene ühiskonnale) oma kahjulikkust juba selle realiseerimise esimeses (Ukraina) staadiumis, kirjutab Piontkovski.

Kollektiivne Putin on kõige järgi otsustades tõeliselt rabatud majandussanktsioonide, sealhulgas isiklike, kasvavatest mõõtmetest näiliselt nõrkade, tahtetute ja kuni viimase ajani tema poolt edukalt manipuleeritud olnud partnerite poolt, kirjutab Piontkovski. Ta ei võtnud lihtsalt vaevaks arvestada malelaua taga lääne mitut käiku ette. Jah, sanktsioonid kahjustavad mitte ainult Venemaad, vaid maailmamajandust tervikuna, kuid alates 2014. aasta 18. märtsist on Putin lääne jaoks eksistentsiaalne probleem, mille lahendamise eest võib ja tuleb millegagi maksta, kirjutab Piontkovski.

Lisaks majandussanktsioonidele võetakse Piontkovski sõnul kahtlemata ette Vene ja maailma avalikkuse informeerimine Putini ja tema lähima kaaskonna isiklike varade iseloomu ja struktuuri kohta. Putini arvete ja varade avalikustamine on tema jaoks poliitiliselt palju hirmuäratavam kui lihtsalt nende külmutamine. Vene Maailma vaimse juhi ajaloolise missiooni edukas jätkamine sellise mainega oma alamate silmis muutub äärmiselt keeruliseks.

Ameerika eriteenistuste esimene teadlik leke Putini 40 miljardi dollari kohta on esimene pääsuke ja viimane hoiatus, kirjutab Piontkovski. Peate valima ühe, Mr Putin – kas kogute Vene maid või Ameerika dollareid.