Reedel varahommikul kella 6 paiku peatasid Valga patrullpolitseinikud Elva – Palupera - Kähri tee 15. kilomeetril sõiduauto BMW.

Juhi kontrollimisel ilmnes, et rooli keeranud 28-aastane Arno oli alkoholi tarvitanud, ka puudus tal mootorsõiduki juhtimisõigus.

Kuna Arnot on ka varem joobes sõidu eest karistatud, toimetati ta arestikambrisse kohut ootama. Et Arno liikluskäitumisele polnud varasemad karistused oodatud mõju avaldanud, taotles politsei talle kohtus karistuseks aresti.

Valga kohtumajas laupäeva keskpäeval peetud istungil määrati mehele karistuseks maksimum arestipäevad. Otse kohtupingist asus mees oma karistust kandma, ühtekokku tuleb tal nelja kinnise seina vahel veeta järgnevad 30 päeva.

Ka täna hommikul seisis Valga kohtumajas üks pühadeaegne liiklusrikkuja, 38-aastane Läti Vabariigi kodanik Egils, kelle kahtlastest manöövritest maanteel andis politseinikele teada tähelepanelik liikleja.

Valga politseinikud peatasid ohtlikke manöövreid teinud sõiduauto Opel Omega 19. aprilli hommikul kella 9 paiku Jõhvi-Tartu-Valga maantee 206. kilomeetril.

Sõidukijuhi kontrollimisel ilmnes, et 38-aastane Egils oli autorooli asunud alkoholi tarvitanuna ning ka temal puudus mootorsõiduki juhtimisõigus. Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt ning ta toimetati arestimajja, kus ta kuni tänaseni kohut ootas.

Täna hommikul tehti kohtusaalis teatavaks ka tema karistus napsisena ning juhtimisõiguseta roolikeeramise eest. Egilsel tuli asuda otse kohtupingist oma kahekümnepäevast aresti kandma.

Valga patrullteenistuse vanemliikluspolitseinik Kaimar Karm tõdes, et pühadeaegsel pikal nädalavahetusel tuli politseil korduvalt kokku puutuda sõidukijuhtidega, kes olid autorooli istunud mõnuainete all.

"Kui rooli kipub aga alkoholi liigtarvitanud isik, kellel puudub ka juhtimisõigus, siis on ta meid liikluses kõige enam ohustav juht," lisas Karm.

"Sellised vastutustundetult käituvad ning enda ja teiste eluga riskeerijad peavad kindlasti arvestama asjaoluga, et politsei teeb kõik võimaliku, et sellised juhid liiklusest kõrvaldada ning toimetab nad arestimajja võimaliku aresti taotlemiseks," lisas Karm.