Ma ei olnud oma lapse isa esimene valik. Tegelikult oli tal minuga tutvumise ajaks juba perekond ja kaks last. Ma olin olnud ta armuke juba 12 pikka aastat. Ja selle aja jooksul ei olnud ta suutnud oma "õige" perega asju ära lõpetada ja minuga kooselu alustada. Kohtusime nädalavahetustel tema majas, siis kui lapsed olid läinud emaga vanaema juurde või kusagile mujale väljasõidule.

Loomulikult ma saan aru, et selline suhe ei ole õige ja aus. Aga samas kuna see oli kestnud juba nii mitu aastat, siis hakkasin ka iseennast üsna koduselt tundma ja seega ilma mehe aru saamata viisin tema majja enda asju. Kui siis väike tütar minu kammi või pluusiga emme juurde jooksis, oli pahandust palju. Pere kolis lõpuks lahku. Tundsin, et hakkan saama oma tahtmist ja elu hakkab liikuma sinnapoole, kuhu unistanud olen.

Hakkasime siis aina rohkem aega koos veetma ja kuna bioloogiline kell tiksus, siis tahtsin ka last. Tema aga keeldus. Kui ma nüüd päris aus olen, siis ajas see mind tulivihaseks. Ma olin temaga olnud suhtes juba üle kümne aasta! Ja see suhe ei olnud mingi meelakkumine! Aina varja ja mõtle, et kas keegi sind näeb. Ning kui asi "ametlikumaks" muutus ei olnud ta minuga valmis last tegema?

Otsustasin valetada. Ütlesin talle, et võtan beebipille, aga tegelikult oli asi sellest kaugel. Ja nii saingi üks päev teada hea uudise, et ma ootan last. Saime mehega kokku, teatasin talle uudise ja sain vastuseks mühatuse. Kuna aga tegemist on vanakooli kasvatusega mehega, siis õnneks ei alustatudki mingit raseduse katkestamise juttu. Ma tahtsin last, sain lapse.

Kasvatan põnni suurema osa ajast üksinda. Mees ei suuda väidetavalt temaga üle ühe päeva koos olla. Samuti ei taha minust ja mu pojast kuuldagi tema endised lapsed. Tegelikult ei saa ma aru, mis nende probleem on, sest see on ikkagi ju nende lihane vend. Tean, et vanem poeg on seal endaga heal järjel, võiks siis natukenegi oma väikevenda toetada. Või siis ehk tütar pakkuda end vahel lapsehoidjaks. Minu arvates on selline suhtumine tagurlik ja näitab, et inimestel on kitsas maailmavaade.

Saan küll hakkama, aga abistamine ei teeks halba.