NATO kutsus Venemaad üles astuma koheseid samme selleks, et olla taas rahvusvahelise seadusega vastavuses.

Sõjalise liidu juht Anders Fogh Rasmussen rõhutada taas, et parim viis kriisi lahendada on läbi "poliitilise dialoogi".

BBC teatel arutavad NATO välisministrid nüüd, kuidas aidata Ukrainat ja rahustada ka liitlasi Ida-Euroopas. Allianss on suurendanud õhujõudude kohalolekut Batikumis.

Täna oli esimene kord pärast Krimmi annekteerimist kui 28-liikmelise NATO bloki välisminitrid kokku said.

NATO ja Ukraina esitasid ka ühisavalduse, milles teatasid, et tihendavad koostööd ning tõhustavad Ukrainas kaitsereforme läbi treeningute ja muude programmide.

NATO-Ukraina komisjoni kohtumisel Brüsselis kinnitas Eesti välisminister Urmas Paet Ukraina kolleeg Andri Deštšõtsale, et Eesti mõistab üheselt hukka Venemaa seadusvastased sammud, mis on suunatud Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse õõnestamisele. "Eesti jätkab mitte-tunnustamise poliitikat Krimmi annekteerimise osas," rõhutas Paet.

Välisminister kutsus NATO-t üles tihendama koostööd Ukrainaga ning tervitas NATO ja Ukraina poolt ühiselt vastu võetud meetmete paketti, mis on suunatud Ukraina toetamiseks kriisisituatsioonis.

"Lisaks vastu võetud paketile, toetab Eesti pikaajalise koostöö tihendamist ning ootame septembris toimuval NATO Walesi tippkohtumisel vastavaid otsuseid," sõnas Paet.

1997. aastal loodud NATO-Ukraina komisjoni eesmärgiks on tihendada poliitilisi ja praktilise koostöö sidemeid. Ukraina on aktiivselt panustanud kõikidesse käimasolevatesse NATO poolt juhitud operatsioonidesse. Lisaks missioonidele Afganistanis ja Kosovos on Ukraina mereväe alused osalenud korduvalt ka terrorismi- ja piraatluse vastastel operatsioonidel Active Endeavor ja Ocean Shield.

NATO ja Ukraina välisministrite kohtumisel võeti vastu ka ühisavaldus, millega mõistetakse hukka Venemaa sõjaline tegevus Ukrainas ning kutsutakse Venemaad üles olukorra rahustamiseks vähendama vägesid Krimmi poolsaarel ja piirama nende liikumist.