Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus, mida juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur. Kuna üks liiklusavariis osalenu oli politseiametnik, viib kriminaalasja kohtueelset menetlust läbi PPA sisekontrollibüroo ning menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Praeguseks prokuratuuri poolt välja selgitatud andmetel liikus sõiduauto Jõgeva poolt Tartu suunas. Politseibuss sõitis Tartust Jõgeva suunas.

Mis kiirusega sõitis sõiduauto, pole praegu teada. Samuti ei ole veel vastust küsimusele, kas sõiduautojuht oli kaine või mitte. Sündmuskohal toimunud kontroll tuvastas, et politseiametnik oli kaine.

Mõlema sõiduki rehvid vastasid liiklusseaduse nõuetele. Olemasolevatel andmetel kasutasid kõik osapooled turvavööd.

Täna sündmuskohal käinud Delfi fotograafi sõnul tee enam jääs ei olnud ja kõik jäljed õnnetusest olid likvideeritud.

Kolme hukkunuga õnnetus

16. märtsil kella 18.59 ajal toimus liiklusõnnetus Tartumaal Tartu vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 7. kilomeetril, kus sõiduauto Seat Ibiza, mida juhtis 23-aastane Helen, kaotas kerge langusega ja lauge paremkurviga libedal teel juhitavuse ning libises külg ees vasakule vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastutuleva politsei väikebussiga Volkswagen Transporter, mida juhtis 34-aastane Ragnar.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid Seati juht ning sõidukis kaasreisijatena viibinud 23-aastane Taavi ja 23-aastane Marilin. Volkswageni juht lubati peale esmaabi saamist kodusele ravile.

Volkswageni politseibussi juhtis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse vahetusevanem. Avariisse sattunud politseinik tegi teenistusega seotud sõitu, kuid mitte operatiivsõitu ning vilkureid ega helisignaali ei kasutatud.

Mõlemal sõidukil olid all talverehvid. Tee- ja ilmastikuolud õnnetuspaigal olid rasked - sõidutee oli kaetud musta jääga ja puhus tugev külgtuul.