Möödunud aasta 9. novembril kella 07.07 ajal toimus Lääne maakonnas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 65-kilomeetril liiklusõnnetus, kus kõrvalteelt peateele välja sõitnud sõiduauto põrkas kokku Tallinna sunnas liikunud veoautoga.

Sõiduauto juht ja kolm kaassõitjat hukkusid, üks kaasreisija sai raskeid vigastusi.

Lääne ringkonnaprokuratuurist öeldi Delfile, et kriminaalmenetluse käigus tehti kindlaks, et sõiduautot juhtinud 23-aastane Madis pani toime liiklusseaduse rikkumised Näiteks tuvastati, et Madis oli alkoholijoobes ning nii juht kui ka sõiduki tagaistmel olnud kolm noormeest ei olnud sõidu ajal turvavööga kinnitatud.

Tunnistajate sõnul keeras sõiduauto kiirendades ning gaasi andes kõrvalteelt peateele välja, sõites korraks külg ees. Õnnetust pealt näinud inimesed kinnitasid, et kokkupõrge sõiduauto ja veoauto vahel toimus mõned sekundid pärast sõiduauto väljakeeramist peateele.

Veoauto juhi käitumises rikkumisi ei tuvastatud.

Karistusseadustiku § 422 lg 2 näeb ette kriminaalvastutuse sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumise eest, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Süüdlase surm on menetlust välistav asjaolu, mistõttu pärast juhtunu asjaolude väljaselgitamist kriminaalmenetlus lõpetatakse.

Kriminaalasja uurimise viis läbi Lääne prefektuur ja menetlust juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur.