Mooste vallas juhtunud õnnetusest sai politsei teate kella 16.53 ajal, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Himmaste-Rasina teel liikunud BMW kaotas seni teadmata põhjusel lauges kurvis juhitavuse, sõitis teelt välja, kus paiskus juhipoolse küljega vastu jämedat puud. Autot juhtinud 21-aastane Lauri sai sedavõrd raskeid vigastusi, et suri sündmuskohal. Temaga kaasa reisinud 25-aastane mees sai samuti raskeid vigastusi ning viidi Tartusse haiglasse.

Politsei selgitas, et sõidutee sel lõigul oli puhas, soolamärg, kuid mitte libe. Sõiduki rehvid vastasid nõuetele, ka kasutasid mõlemad mehed nõuetekohaselt turvavarustust.

Praeguseks kogutud tõendite põhjal on politseil alust arvata, et autos olnud mehed olid enne sõituminekut alkoholi tarvitanud, kuid lõplik vastus meeste kainusest selgub ekspertiisis.

Põlva patrullteenistuse vanemliikluspolitseinik Toomas Lihtmaa ütles, et kui mõnel ühisel koosviibimisel tekib kahtlus sõitu mineva juhi kainuses, ei tohiks jääda kõrvaliseks pealtvaatajaks.

„Täiesti inimlik on sekkuda ja selgitada, kas juhi terviseseisund võimaldab auto juhtimist ning välistada ennetavalt, et sõituminejad seda riski oma elu ohtu panemisega ei võtaks. Lisaks alkoholi mõjule tuleb pikaajalise pidutsemise järel arvestada muuhulgas ka väsimusega, mis niisamuti juhi reaktsioonivõimele tugevasti mõju avaldab,“ selgitas Lihtmaa.