Johnsoni sõnul pööravad korrakaitse- ka julgeolekuametnikud kõikjal maailmas tähelepanu verisest sõjast naasnud kodanikele, erandiks pole ka USA, Kanada ja Euroopa, vahendab BNS.

Johnson ei täpsustanud sõjast naasnud ameeriklaste täpset arvu.

USA välisministeeriumil puuduvad samuti täpsed andmed Süüria sõjas osalenud ameeriklaste kohta, kuid hinnanguliselt on neid vaid mõned kümned. Euroopa riikide valitsuste andmetel võitleb Süüria mässuliste ridades 1200-1700 eurooplast.

USA riikliku luureteenistuse juht James Clapper hoiatas eelmisel kuul USA senati julgeolekukomiteed, et terrorivõrgustikuga Al-Qaida seotud rühmitused korraldavad Süürias väljaõppelaagreid koju naasvatele välismaalastele, mis on uueks tõsiseks julgeolekuohuks.

Clapperi andmetel kavandab Süüria Al-Qaidaga seotud džihaadirühmitus Al-Nusra Rinne kavandab Ameerika Ühendriikide vastu suunatud rünnakut. Luurejuht lausus senati luurekomitee iga-aastasel ohuanalüüsi kohtumisel, et sarnased Al-Qaida terrorivõrgustikuga seotud rühmitused on rajanud treeninglaagreid, "et õpetada välja inimesi, kes suunduksid tagasi oma riikidesse" terrorirünnakuid korraldama.

Clapperi sõnul on Süürias president Bashar al-Assadi režiimivägedega võitlevate ülestõusnute seas ligikaudu 26 000 äärmuslast, kellest omakorda umbes 7000 on välismaalased. Välisvõitlejad on pärit ligikaudu 50 riigist ning muu hulgas ka Euroopast.

USA luureametnikud on varem anonüümselt kõneldes öelnud, et käputäis Ühendriikidest ja mitusada Euroopa riikidest pärit võitlejat on praeguseks juba kodumaale naasnud.