Samosti sõnul on ajakirjanikud küsinud temalt peale nädalavahetusel algatatud petitsiooni, kas ta astub mõnda erakonda.

IRL-i peasekretär Tiit Riisalo ütles Delfile, et erakond on Anvar Samostit erakonnaga liituma kutsunud, kuid teadaolevalt pole Samost selles osas otsust langetanud.

"Igatahes oleks Anvar Samost IRLi ridadesse teretulnud nagu ka kõik teised nutikad inimesed, kes poliitikas senisest rohkem kaasa lüüa tahavad," lisas ta.

"Ma ei saa salata, et see kiusatus on olemas ning viimastel päevadel on see süvenenud. Olen jõudnud oma mõtetega seisu, kus ma ütlen, et enam ei saa välistada, et ma tulevikus liitun mõne erakonnaga. Rõhutan, et täna ma seda teinud pole. Olgu mul selles osas oma mõtlemisaeg," kirjutas Samost.

Seniks, kuni plaanid paigas, taandab Samost end raadiosaadete juhtimisest ERR-is.

"Asi on Eestis ikka hull küll, kui iga ühiskondlikku aktiivsust üles näitava inimese käest hakatakse pärima, kas ta astub erakonda," kommenteeris Samost oma võimalikku poliitikasse minekut Delfile paari tunni eest.

Samost keeldus otsesõnu vastamast küsimusele, kas ta liitub IRLiga. "Põhimõtteliselt ja kiusu pärast ei vasta ma sellele küsimusele," lausus ta. 

Samost algatas petitsiooni, mis kutsub üles peaminister Andrus Ansipit loobuma Sotši olümpiamängudele minekust. Petitsioon on kogunud üle 700 allkirja.

Samost on töötanud uudisteagentuuris Baltic News Service (BNS) alates 1995. aastast. Aastail 2006–2011 oli ta BNS Grupi juhatuse esimees, seejärel sai ta Postimehe juhatuse esimeheks, kus töötas eelmise aasta novembri keskpaigani.

Ta on töötanud ajalehtede Postimees ning Äripäev toimetustes. Aastatel 1993–1994 oli Hommikulehe peatoimetaja ja majandustoimetuse juht.

Alates 1995. aastast teeb Raadio 2-s saadet "Olukorrast riigis".

Liberalismi Akadeemia andis talle tiitli "Aasta Liberaal 2011".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid