Endist tipp-politseinikku, omastamises ja riigisaladuse avalikustamises süüdistatud Jarek Pavlihhinit puudutavate netikommentaaride kontrollimine oli põhjendatud, leidis riigiprokuratuuri järelevalve.

Kokku uuriti 17 kommentaari, erinevaid autoreid oli Eesti Päevalehe andmeil 12. Kriminaalmenetlus lõpetati 2013. aasta lõpus kellelegi süüdistust esitamata. Uurimine ei olnud prokuratuuri kinnitusel seotud Pavlihhini kriminaalasjaga.

Kontrolli tulemusena asus juhtiv riigiprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar seisukohale, et kõik IP-aadresside päringud olid seaduslikud ja põhjendatud. "Neid tehti uuritava kuriteokahtluse tõendamisvajadusest lähtuvalt ja nende eesmärgiks ei olnud kellegi meelsuse tuvastamine või talletamine," kinnitas riigiprokuratuur pressiesindaja vahendusel.

Riigiprokuratuur rõhutas, et kokku oli päringute tegemise hetkel nende artiklite juures sadu kommentaare, millest paljud toetasid Jarek Pavlihhinit. Politsei sisekontroll küsis IP-aadressid välja kokku 17 kommentaari puhul, vaid üks neist sisaldas Pavlihhinit toetavat teksti - "Jarek pea vastu".

Antud kommentaari IP-aadressi küsimise põhjuseks ei olnud riigiprokuröri selgitusel aga kommentaari sisu, vaid selle võimalik seos ühe teise kommentaariga. See seos ei leidnud aga tõendamist ning kõnealuse kommentaari tegelikku autorit välja ei selgitatudki. "Kokkuvõttes ei saa mingitest "meelsuskontrollist" lähtuvatest päringutest seetõttu rääkida," leidis Nahkur-Tammiksaar.

Kohtumenetluse käigus põhjendas sisekontrolli töötaja, et päringud esitati väljaandele "väikese varuga". Tartu ringkonnakohus asus seisukohale, et selline selgitus on täiesti ebaselge ning mitteveenev.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid