Kohas, kus tüdruk läbi jää vajus, ei ole vesi küll väga sügav, kuid kiire vool ja külm tegid oma töö, teatas päästeamet.

Kalda ääres vette vajunud tüdruk hoidis kinni maasse külmunud puu oksast, kuid appi tõtanud poiste sõnul päris välja veest ise enam ei saanud. Poisid aitasid tüdruku kaldale ja seejärel läks ta kooli riideid vahetama.

Hoolimata haprast jõejääst on Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul jää laste jälgi tihedalt täis. Üheks põhjuseks kindlasti ka jõe lähedus koolile.

"Jääkate tekkis jõele kõrge veetaseme ajal. Pärast veetaseme langust on jõe jää mõnest kohast ainult paar sentimeetrit paks, selle all aga tühimik ning jooksev vesi," sõnas Aasma. "Tänahommikune käik jõe äärde vaid kinnitas fakti, et jääkate pole veel ühtlaselt tugev ning sinna minek on kindlasti ohtlik." Kuna osade veekogude jääle minek on ametlikult lubatud võib jääda petlik mulje, et see tegevus on nüüd kõikjal ohutu.

Päästeamet tuletab meelde, et kõige ohtlikumaks võibki habras jää kujuneda just lastele, kes uudishimust või lõbujanust jääle mängima kipuvad. Erinevalt näiteks kalameestest ei suuda lapsed hinnata jää paksust ega tea ka ohtlikumaid kohti. Lapsevanemate kohustus on lastele seletada jääle mineku ohtusid ja olema neile ka eeskujuks.

Et lapsed aga uisutamisrõõmudest ilma ei jääks, rajatakse üle Eesti liuvälju maismaale. Päästjad aitavad üle Eesti tänavu omavalitsustel rajada 64 liuvälja, neist 36 loovad vabatahtlikud päästjad.

Hiiumaale on päästjate kaasabil rajatud või rajamisel liuväljad Kärdlas Nuutri tänaval, Lauka Põhikooli ja Käina Gümnaasiumi juures. Liuväli on plaanis rajada ka Emmastes.