Alates 23. jaanuarist on lubatud minna Peipsi järve jääle jalgsi ja maastikusõidukitega kogu Ida-Viru maakonna piires, kuid mitte lähemale kui 200 meetrit ajutisele kontrolljoonele. Ida-Viru maakonna piires on keelatud Peipsi järve jääle minek ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 200 meetrit ning Narva jõe suudmealale lähemale kui 500 meetrit.

Samuti on lubatud minna Narva veehoidla jääle jalgsi Kulgu sadamast 3 kilomeetrit ulatuses ülesvoolu kuni 1 kilomeeter kaugusele Eesti Vabariigi poolsest kaldast, kuid mitte lähemale ajutisele kontrolljoonele kui 50 meetrit.

Keelatud on Narva veehoidla jääle minek ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 200 meetrit.

"Kuna külmad ilmad pole veel moodustanud piisavalt paksu jääd, siis kõikjal on veekogudele keelatud minna mistahes autotranspordi või traktoriga," ütles Ida prefektuuri piirivalvebüroo piiriturvalisuse juht Üllar Kustala.

Piirivalvurid tuletavad meelde, et järvejääle minek ja tagasitulek tuleb registreerida lähimas kordonis, kui minnakse transpordivahendiga kaldast kaugemale kui 1 km. Lisaks võiks jääle minnes alati seljas olla päästevest, kaasas võiks olla jäänaasklid, navigatsiooniseade ning mobiiltelefon.

Infot jääolude kohta saab küsida lähimast kordonist: Alajõe kordonst telefonil 333 1660; Mustajõe kordonist telefonil 333 1630; Narva kordonist telefonil 333 1580; Vasknarva kordonist telefonil 333 1650.