Jäälemineku keeld hakkab kehtima homsest, 15. jaanuarist. Jääleminek on keelatud Peipsi järvele Ida-Viru, Tartu, Jõgeva ja Põlva maakonna piires ning Narva veehoidla jäätunud või jäätuvatele aladele.

Piirivalvurid on paigaldanud vastavad hoiatussildid järvelemineku enamlevinud kohtadesse, ühtlasi alustavad piirivalvurid jääluurega selgitamaks jää kandevõimet. Kui jääolud paranevad, viiakse jooksvalt sisse vastavad muudatused piirangu leevendamiseks ja jäälemineku lubamiseks.

Lõuna prefektuuri piirivalvekapten Mati Mikson ütles, et ohutu jääleminek on tagatud, kui jää paksus kogu järvel on ühtlaselt vähemalt kümme sentimeetrit või enamgi. "Kalda ääres võib jää paksus olla küll 15 sentimeetrit, aga see ei tähenda kindlasti, et kogu järvistu jääl viibimine oleks ohutu," selgitas Mikson.

Ta lisas, et kindlasti tuleks kalastushuvilistel enne jääleminekut uurida lähimast kordonist, kas jääolud ikkagi on stabiilsed ning jääleminek ohutu.

Tänase päeva seisuga on Peipsi järv osaliselt jääs, Lämmi ja Pihkva järve osa Peipsiga võrreldes enamgi, kalda ääres on jää paksus aga vaid 3 cm.

Peipsi kaldale paigutatud kaameratest saab pildi veekogul toimuvast.

Peipsi jääolud täna, 14. jaanuaril.