Üks isik on kinni peetud ka Zarenkovile pistise andmises kahtlustatavana, teatas keskkriminaalpolitsei.

Kriminaalasja eeluurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kunagise Eesti Konstitutsioonierakonna esimees ning Eesti Venemaa Kaasmaalaste Koordinatsiooninõukogu liige Zarenkov on oma tegevusega olnud pikki aastaid ka kaitsepolitsei huviorbiidis.

Põhja prokuratuuri sõnul on Maardu rahvamaja direktori Andrei Zarenkovi kinnipidamise põhjus pistisekahtlus ning menetlus pole seotud mehe poliitilise tegevusega.

Keskkriminaalpolitsei pidas Andrei Zarenkovi ja talle pistist andnud mehe kinni eile õhtul. "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt anti Maardu rahvamaja direktorile ürituste korraldamise eest tuhat eurot.

Zarenkov oli kunagise Konstitutsioonierakonna esimees ning vedas Venemaa kaasmaalaste liikumist Eestis, olles oma tegevusega ka kaitsepolitsei huviorbiidis.

Prokuratuuri selgituste kohaselt puudutab käimasolev menetlus ainult Maardu rahvamaja ega ole seotud Zarenkovi poliitilise tegevusega või Eesti Venemaa Kaasmaalaste Koordinatsiooninõukoguga, vahendab ERR Uudised.

"See konkreetne uurimine puudutab tõesti ainult rahvamaja majandustegevust ja seal võimalikku korruptsiooni. Kõikvõimalike muude meediast läbi käinud kahtlustega, teiste uurimisasutuste tööga, ei ole see kuidagi seotud," lausus Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder.

Maardu rahvamaja peaprojektijuht Nikolai Švets kinnitas, et on uudistest vapustatud ega tea rahvamaja võimalikust läbiotsimisest midagi.

Zarenkovi tööle võtnud Maardu endine linnapea ja praegune volikogu esimees Georgi Bõstrov ütles "Aktuaalsele kaamerale", et peab Zarenkovi heaks inimeseks ja rohkem kommentaare jagada ei soovinud.