Politsei koostöös päästjate ja kiirabiga harjutab õppuse kaudu äkkrünnaku olukorrale reageerimist, omavahelise koostöö toimimist ning kriisisituatsiooni lahendamist.

„Paraku on nii Eestist kui ka mujal Euroopast tuua näiteid rünnakutest riigiametnike ja -asutuste vastu päris mitmeid. Selleks, et päris elus olukorraga professionaalselt hakkama saada ning oht peatada ja inimeste elusid päästa, tulebki politseinikel, päästjatel ja kiirabitöötajatel sellised juhtumid õppusena läbi harjutada,“ selgitab Põhja prefektuuri kriisireguleerija ja õppuse korraldaja Marko Ild.

Seoses õppusega suletakse reedel, 13. detsembril kella 10.00-st kuni 14.00-ni liikluseks Kaarli puiestee Vabaduse väljaku ja Toompea tänava vahel ja Vabaduse väljak.

Liiklus, k.a. ühistransport suunatakse ümbersõidule. Liinide nr 1, 3 ja 6 trollibussid sõidavad Kaarli puiestee ja Toompea tänava ristmikuni ja teevad seal tagasipöörde, ajutine lõpp-peatus tehakse Kaarli puiesteel kesklinna suunalises Tõnismägi trollipeatuses.

Liinide nr 16, 17, 17A, 23, 24 ja 24A autobussid suunatakse mõlemal suunal ümbersõidumarsruudile Endla tänav - Suur-Ameerika tänav - Pärnu maantee - Estonia puiestee, peatused tehakse kesklinna suunal Endla tänaval enne Suur-Ameerika tänavaga ristumist paiknevas ajutises peatuses ja Estonia puiesteel mõlemal suunal paiknevates Vabaduse väljak trollibusside peatustes.

Liini nr 40 autobussid suunatakse ümbersõidule kesklinna suunal Paldiski maantee, Toompuiestee, Rannamäe tee, Suur-Rannavärava tänav, Ahtri tänav, Hobujaama tänav ning linnast väljuval suunal Hobujaama tänav, A. Laikmaa tänav, Autobussiterminal, Narva maantee, Mere puiestee, Põhja puiestee, Suur-Rannavärava tänav, Rannamäe tee, Toompuiestee, Tehnika tänav ja Paldiski maantee.

Peatused tehakse kesklinnast väljuval suunal Mere puiesteel paiknevas Mere puiestee peatuses ja mõlemal suunal paiknevates Balti jaam peatustes ning lõpp-peatus Ahtri tänaval enne Hobujaama tänava ristmikku paiknevas ajutises peatuses.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid