"Oleme veendunud, et vajalik on riigi täielik "taaskäivitamine", vastasel juhul leitakse süüdiolevad isikud ja ülejäänud ütleksid, et nemad ei ole milleski süüdi. Ukrainas on vahetunud valitsused ja ministrid, kuid olukord püsib muutumatuna. Me peame muutma süsteemi. Me ei saa vähemaga leppida," sõnas vahendas BNS Klõtsko poolt ajakirjanikele öeldut.

UDAR-i esimees lubas, et opositsioon esitab teisipäeval ülemraadale avalduse valitsuse umbusaldamiseks.

Opositsioonierakonna Batkivštšina parlamendifraktsiooni juhi Arseni Jatsenjuki sõnul tuleb enne uue valitsuse moodustamist läbi viia ennetähtaegsed presidendivalimised.

Kiievis kestavad igapäevased valitsusvastased meeleavaldused alates sellest, kui president Viktor Janukovõtš otsustas 21. novembril loobuda assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimisest EL-iga suhete edendamise kasuks Venemaaga.

Pinged lahvatasid laupäeva varahommikul, kui miilitsa eriüksus ajas Kiievis jõuga laiali opositsiooni meeleavalduse.

Meeleavaldajad on lisaks assotsiatsioonileppe allkirjastamisele nõudnud valitsuse tagasiastumist.

Pühapäevastel protestimarssidel osales rohkem kui 100 000 inimest. Mitmel pool pealinnas puhkesid meeleavaldajate ja julgeolekujõudude vahel kähmlused ning protestijad hõivasid Kiievi linnapea residentsi ja muutsid selle "ühinenud opositsiooni ajutiseks peakorteriks".