Kui sada aastat tagasi tekitas torm enim purustusi Lõuna-Wales'is, siis ka nüüd kardetakse, et Wales, aga ka Lõuna-Inglismaa võivad Euroopat ründavast tormist esimesena ja enim pihta saada. Toonastest sündmustest on talletatud dramaatilised tsitaadid: "Torm tõstis mehed maast lahti ja lohistas mööda maad. Uued ja vanad majad purunesid. Tormiga kaasnenud heli oli jube."

Terve laupäeva on kõva tuul ja ägenevad vihmahood keerutanud Lõuna-Inglismaal. Suhteliselt soojale ilmale vaatamata on inimesed jopedes, kapuutsidega ning kiirustavad, et pääseda vihmahoogude eest.

Suuri ja silmatorkavaid ettevalmistusi tormiks esialgu veel ei tehta, sest mandrile on marutuul jõudmas alles pühapäeva õhtul või esmaspäeva varahommikul. Küll on Briti tänased lehed teinud tagasivaate tormide ajaloole ja edastanud kirjelduse, milliseks võib kujuneda järgneva kolme päeva ilm.

Samuti on teleilmauudistes palutud, et inimesed püüaks tormi saabudes kodus püsida ja kui kuhugi peab kindlasti minema, tasub varuda rohkelt aega.