Kinniste uste taga peetud kohus karistas Vellestet (38) piinamise, kehalise väärkohtlemise, ähvardamise ja ebaseadusliku vabaduse võtmise eest koos tema varasema kandmata karistusega kokku kolme aasta, viie kuu ja kahe päeva pikkuse vangistusega, vahendab ERRi uudisteportaal.

Lisaks kohaldas kohus Vellestele pärast karistuse kandmiselt vabanemist kolmeks aastaks lähenemiskeeldu kannatanutele ehk keelas tal viibida eksnaisele ja lastele lähemal kui 100 meetrit. Samuti keelas kohus tal võtta kannatanutega ühendust ükskõik, milliste sidepidamisvahendite abil.

Velleste kuulutati Harju maakohtu poolt tagaotsitavaks eelmise aasta sügisel, kui mees ei ilmunud kohtuistungile. Nimelt süüdistati end avalikult ärimeheks tituleerinud Urmas Vellestet paragrahvides, mis käsitlevad piinamist, kehalist väärkohtlemist, ähvardamist ning teiselt inimeselt seadusliku aluseta vabaduse võtmist. Need teod on Velleste süüdistuse kohaselt toime pannud oma endisele elukaaslase suhtes.

Kohtu pressiesindaja lisas mullu detsembris, et Velleste on küll esitanud kohtule korduvalt erinevaid arstitõendeid oma tervisliku seisundi kohta, kuid septembris tehtud ekspertiisiakti kohaselt ei takista tema tervislik seisund mehe osalemist kohtuistungitel.

Ärimees vahistati aga juba tänavu jaanuaris Hollandi võimude poolt ning mees anti mõned kuud hiljem Eestile välja.

Eesti Ekspress kirjutas 2011. aastal kuidas ärimehe naine 2010. aasta märtsis kodus naiste varjupaika põgenes. Kuigi ärimees ise süüdistab oma naist firmade dokumentatsiooni varguses, siis naine on mehe kohtusse kaevanud erinevate perevägivalda puudutavate süüdistustega. Sealjuures süüdistab naine meest ka viis päeva pantvangis hoidmises.

Velleste ise on aga suhteliselt värvikas kuju. Aastate vältel ainuüksi Ekspressi toimetusse jõudnud juttude põhjal on ta olnud Neinar Seli “tankist”, Assar Pauluse “jooksupoiss”, maksnud heldelt Koit Pikarole turvateenuste eest, tšillinud Sofja Derjuginaga Tenerifel või pöördunud “oma hea tuttava” advokaat Robert Amsterdami (sai tuntuks Mihhail Hodorkovski kaitsjana) poole, et see esindaks teda Euroopa Inimõiguste kohtus Eesti riigi vastases protsessis.

Samuti on Velleste aastate jooksul püüdnud pidevalt avalikult osutada erinevatele väidetavatele vandenõudele. Näiteks kaebas ta 2010. sügisel riigiprokuratuurile, et Tartu politseinikud pressisid temalt raha välja ning samal ajal süüdistas ka Tallinna endist abilinnapead Anders Tsahknat ei milleski vähemas kui tapmiskatses.

Lisaks on Velleste kurtnud avalikult, et temalt varastati ülisalajane lehmakommi retsept.

Selle aasta alguses pälvis Velleste tähelepanu ka sellega, et teatas avalikult, et on valmis katma Anna-Maria Galojani kohtukulud Euroopa inimõiguste kohtus, kui viimane peaks otsustama sinna pöörduda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid