Välisministri sõnul näitab asjaolu, et Süüria-teemaline ÜRO julgeolekunõukogu resolutsioon 2118 sisaldab sätteid, mis kohustavad ära hoidma keemiarelvade toimetamist Süüria opositsioonile ja kutsuvad naaberriike üles mitte lubama oma territooriumil keemiarelvade tootmist, et julgeolekunõukogu liikmed võtavad neid tõendeid tõsiselt, vahendab BNS.

"Me teame, et internetis ja mujal on avaldatud hulgaliselt tõendeid, mis kinnitavad mõnede riikide või nende esindajate seotust 21. augusti keemiarelvarünnakuga," ütles Lavrov usutluses telekanalile Russia Today kommentaariks väidetele, et Saudi Araabia esindajad võisid keemiarelvarünnaku korraldamisega seotud olla.

Lavrovi sõnul jõudsid julgeolekunõukogu liikmed resolutsiooni 2118 üle kokku leppides üksmeelele sättes, et nad kavatsevad karmilt vastu seista katsetele toimetada keemiarelvi või nende komponente valitsusvälistele rühmitustele. Lisaks keelati keemiarelvade tootmine Süüria naaberriikide territooriumil.

"See on oluline signaal, mis annab minu meelest tunnistust tõsidusest, millega julgeolekunõukogu liikmed suhtuvad väidetesse, mida me praegu arutame," ütles välisminister.

Lääneriigid on süüdistanud 21. augusti keemiarelvarünnakus Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimi, kuid Moskva hinnangul panid rünnaku toime ülestõusnud.

ÜRO julgeolekunõukogu võttis septembris vastu resolutsiooni, mille kohaselt Damaskus peab rahvusvahelise järelevalve all hävitama 2014. aasta keskpaigaks oma keemiaarsenali.

Resolutsioon toetub Venemaa ja USA 14. septembri kokkuleppele Süüria keemiaarsenali rahvusvahelisele kontrollile allutamiseks ja hävitamiseks.

Rahvusvaheline inspektsioonigrupp, mille koosseisus on 19 OPCW eksperti ja 14 ÜRO töötajat, saabus Süüriasse eelmisel teisipäeval. Inspektoritel on missiooni lõpetamiseks aega umbes üheksa kuud, vastavalt ÜRO resolutsioonile peavad Süüria keemiarelvad olema hävitatud 2014. aasta keskpaigaks.