"Maailma rahvaste vaimse ühtsuse ja koostöö akadeemia esitas meie riigipea selle kõrgeima rahuvalveauhinna kandidaadiks. Me teame väga hästi, missugust rahuvalverolli on meie president etendanud mitmes meie riigi raskes piirkonnas," ütles selle akadeemia president Georgi Trapeznikov teisipäeval Moskvas pressikonverentsil Interfaxi ja BNS-i vahendusel.

Akadeemia asepresident Beslan Kobahhija osutas omakorda Putini kaalukale rollile Süüria konflikti lahendamises.

"Vladimir Putin tegi kõik võimaliku Süüria konflikti rahumeelseks lahendamiseks. Ta kinnitab oma isikliku eeskujuga ustavust rahule - mitte sõnade, vaid tegudega," ütles Kobahhija.

Nõukogude Liidu rahvakunstnik Jossif Kobzon toetas samuti Putini esitamist Nobeli rahupreemia kandidaadiks, leides, et Putin väärib seda tunnustust rohkem kui Ühendriikide president Barack Obama, kes sai auhinna 2009. aastal.

"Barack Obama algatas ja kiitis heaks USA agressiivse tegevuse Iraagis ja Afganistanis ning valmistub nüüd sissetungiks Süüriasse. Sellest hoolimata anti talle Nobeli rahupreemia. Aga meie president, kes püüab verevalamist peatada ja lahendada konflikti poliitilise dialoogi abil, väärib minu arvates seda kõrget tunnustust palju rohkem," rääkis Kobzon.