Vabatahtlike hea valimistava valvuritena tegutsevad sel aastal EMSL-i juures Hille Hinsberg, Juhan Kivirähk, Kaarel Tarand, Marek Reinaas, Margo Loor, Mari-Liis Jakobson, Sergei Metlev, Toomas Mattson ja Ülle Madise.

Oma tähelepanekuid avaldatakse Eesti Rahvusringhäälingu portaalis, mujal meedias ning spetsiaalsel Facebooki lehel. Maakondades tegelevad hea valimistava jälgimise ja kommenteerimisega ka maakonnalehed.

Hea valimistava koosneb 11 punktist, mis jagunevad nelja alateema vahel: valimiskampaania rahastamine on läbipaistev, avalikku võimu ei kuritarvitata, valimiskampaania keskendub sisulistele küsimustele ning kandidaatide poliitilised vaated ja seisukohad on avalikud.

Kes märkab konkreetseid tegusid, lubadusi või reklaame, mis lähevad hea valimistavaga vastuollu, on oodatud sellest teavitama ka EMSL-i aadressil valimistava@ngo.ee.

Teates palutakse kirjeldada rikkumist ja selle seost hea valimistavaga ning võimalusel lisada link või foto. Valvurid soovitavad teavitada ka maakonnalehte, hea tava vastu eksinud kandidaati ja levitada infot oma sotsiaalmeediakanalites.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid