"Raadi prügi kuulus tegelikult pankrotistunud firmale Utileek, mitte Teeme Ära liikumisele. Selle prügi korrektse käitlemise eest on Utileegile lepingu alusel makstud 2008. aastal ja täpselt nagu iga heauskne inimene, kellele prügifirma pakub teenust, ei olnud ka meil põhjust uskuda, et firma ei ole võimeline teenust osutama," kommenteeris Teeme Ära sihtasutuse juht Eva Truuverk.

"Raadil olevast jäätmetest moodustab talgute korras kogutud prügi hinnanguliselt vaid 10 protsenti, seega ei vasta ka tõele, et ainult talgupäeva korras kogutud prügi äraviimine maksaks 580 000 eurot. Umbes sama palju maksis 2008. aastal kogu Eesti puhtaks koristamine, selle hulgas ka kogu aktsiooni ettevalmistamine alates reklaamist kuni Utileegile makstud lepingutasudeni. Enamik Raadi prügist on sinna kogutud ja kuhjunud aastate jooksul ja on pärit mujalt," rääkis Truuverk.

"Paraku läks Utileek pankrotti, mistõttu ei täitnud nad endale võetud kohustusi. Hiljem algas pankrotimenetlus ja kõik Utileegi varad, sealhulgas ka prügi, oli pankrotihalduri käsutuses. Ei Tartu vald ega ka Teeme Ära ei saanud jäätmetega kahjuks midagi peale hakata, sest selleks puudus meil
igasugune seaduslik võimalus. Nii vald kui meie oleme olnud selles olukorras kannatajad, mitte süüdlased ja just seetõttu on äärmiselt kurb näha ja kuulda, kuidas kriitika teravik on suunatud kodanikualgatusele, mis pole antud olukorras absoluutselt süüdi," lausus Truuverk.

Varasemalt ajakirjanduses ilmunud info, justkui oleks Raadil põlenud rehvid samuti Teeme Ära talgute korras kogutud, ei vasta samuti tõele. Raadile pole talgupäevade korras kogutud rehve kunagi ladestatud.