Annetuste toel viiakse tänavu suvel läbi koolitused, mille käigus õpetatakse varjupaikades viibivatele lastele, kuidas vältida veekogu-äärseid ohte ning vajadusel abivajajaid aidata. 7000 annetaja abil kogunes kahe kuuga üle 45 000 euro.

Südasuvel ja kuumade ilmade saabumisel, mil on ujumisperioodi kõrghetk, on õige aeg üle korrata veeohutuse alased teadmised ja rääkida sellest, millele kõik lapsevanemad lastega vee ääres olles tähelepanu peaksid pöörama.

"Riik ei saa paigaldada vetelpäästepukki iga metsajärve äärde ja kodutiigist vett võtva memme kõrvale. Veeohutus algab hoolimisest oma lähikondsete vastu," rääkis täna perepäevast osa võtnudregionaalminister Siim Kiisler. "Minul viie lapse isana on oluliselt turvalisem tunne, kui ma tean, et kodanikualgatuse korras koolitatakse noori, kes teavad, kuidas häda korral käituda ja abiks olla."

Viieteistkümnendat korda toimuv heategevuslik kampaania "Kingi asendus- ja turvakodu lastele ohutu ja rõõmussuvi!" viidi ellu SEB Heategevusfondi eestvedamisel.