Inimestele helistati lauatelefonile, helistaja tutvustas ennast inglise keeles Microsofti Ameerika peakontori ametnikuna. Edasi järgnes jutt sellest, et inimese arvutiga on mingi probleem ning kuna Microsoft hoolitsevat oma klientide eest, siis soovivad nad probleemi tekitanud vead kõrvaldada. Niimoodi püütakse inimestelt välja petta internetipanga paroole ja krediitkaardi andmeid, teatas Lõuna prefektuur.

Selleks palutakse arvutikasutajalt luba siseneda kaugjuhtimise teel tema arvutisse. Loa saamisel palutakse internetist alla laadida üks programm, sisenetakse arvutisse ja justkui toimetatakse arvutis mõnda aega. Seejärel antakse teada, et probleem on kõrvaldatud ning palutakse teostada rahaülekanne arvuti kordategemise eest.

Kui inimene nüüd siseneb internetipanka, siis läheb arvutimonitor pimedaks ja ekraani taastumisel ilmneb, et pangakontolt on tehtud rahaülekanne.

„Microsoft ei paku telefonitsi mitte mingit arvuti viirusepuhastust. Tuletame inimestele veelkord meelde, et taolisest teenusest tuleb kategooriliselt keelduda ning mitte laskuda helistajaga kõnelustesse, mitte anda luba oma arvutisse sisenemiseks," ütles Valga politsei kriminaaltalituse juht Andres Saaron.

"Kelmide ainus eesmärk on installeerida oma programm kannatanu arvutisse ning välja meelitada paroolid oma pangakontole ülekannete tegemiseks. Igasugused paroolid, PIN-koodid ja isikuandmed tuleb ikka ja ainult enda teada jätta," lisas ta.

Kõikidest taolistest juhtumitest palub politsei kiiresti teatada telefonil 110.