Tundmatuks jääda soovinud USA kaitseametniku sõnul hukkusid sõdurid miinipilduja- või raketitules, mitte äärmuslaste otserünnakus, teatas AFP BNS-i vahendusel.

Informatsioon sõdurite hukkumisest laekus vaid mõned tunnid pärast seda, kui teatati, et islamiliikumine Taliban võib alustada rahuläbirääkimisi Afganistani valitsuse ja Ühendriikidega. Taliban avas teisipäeval Kataris esinduse, Washington avaldas lootust, et kõnelused islamiliikumisega algavad lähipäevil.

Kolmapäeval võttis Taliban siiski rünnaku eest vastutuse.

"Möödunud ööl tulistasime Bagrami lennuväebaasi suunas kaksraketti, mis tabasid sihtmärke. Neli sõdurit sai surma ja kuusvigastada. Raketid põhjustasid ulatusliku tulekahju," laususTalibani kõneisik Zabihullah Mujahid telefoni teel AFP-le.

Kõnelused Talibaniga

Afganistani president Hamid Karzai teavitas varem päeval, et valitsuse esindajad sõidavad Katari, et proovida alustada Talibaniga kõnelusi 12 aastat väldanud konflikti lõpetamiseks. Talibani juhid on seni keeldunud nõukoguga kohtumast, kuna selle on nimetanud ametisse Karzai, keda ülestõusnud peavad USA marionetiks.

Talibani poliitilise büroo avamine Kataris on tähtis esimene samm Talibani ja Afganistani valitsuse leppimise teel, ütles teisipäeval USA president Barack Obama.

Obama sõnul ei kujune protsess kiireks ega lihtsaks ning teel on ees hulgaliselt komistuskive.

Obama rõhutas G8 tippkohtumisel Põhja-Iirimaal, et Taliban peab mõista hukka Al-Qaeda. USA riigipea tunnustas Afganistani presidendi Hamid Karzai julget sammu saata valitsuse esindajad Katari arutama Talibaniga võimalusi rahukõnelusteks.