“Mõlemad hooned on võrdselt nii tähtsad ja tähelepanuväärsed, et oleks olnud patt ühte nendest eelistada ning žürii otsus oli välja anda kaks esikohta. See on suur tunnustus ka riigile kui tellijale, kes oskab väärtustada sellisel kõrgel tasemel nii arhitektuuri kui sisearhitektuuri,” ütles sisearhitekt ja žürii esimees Kaido Kivi.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži autorid on Hannes Praks, Kadri Tamme, Kristjan Holm, Liisi Murula, Toomas Pääsuke, Ahti Grünberg, Daniel Marius Reisser ning Helen Sarapuu. Hoone arhitektid on Kavakava arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil ning Siiri Vallner.

“Tartu Ülikooli Narva Kolledž on tõsine arhitektuurielamus, Praksi meeskonna sisekujundus oma elavuses ja ebatäiuslikkuses ootamatult inimlik ja värske, “ rääkis aastapreemiate žürii liige Mari Kurismaa.

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli autorid on Kadi Karmann ja Ville Lausmäe. Hoone arhitektid on Salto AB arhitektid Maarja Kask, Karli Luik, Ralf Lõoke ja Pelle-Sten Viiburg.

“Sisearhitektuur on efektne, askeetlik ja kompaktne. Seal on näha, et raha ei ole raisatud, tehtud kokkuhoiurežiimil, aga see on ausalt ehitatud, ei ole midagi peale kleebitud. Ehe, aus ja napp võrreldes teiste Tallinna Ülikooli hoonetega,” lausus disainer ja TLÜ dotsent Krista Aren.

Tänavu sisearhitektide liidu aastapreemiatele esitatud töödest valis žürii välja 21 nominenti. Auhinnad anti välja kolmes erinevas kategoorias: avalik ruum, näituse kujundus ja ese. Lisaks anti juba teist aastat välja ka eraldi tudengipreemia.

2012 parima näituse kujunduse laureaat on näitus “RIIGIKOGU HOONE 90” mille autoriteks on Janno Roos ja Andres Labi Ruumilaborist ning Ionel Lehari ja Martin Tõnts Identity’st.

2012 parim ese aastapreemia vääriliseks tunnistati välinüituse stendid, mille autoriteks on Galina Burnakova, Loreida Hein ning Gert Sarv.

2012 tudengipreemia pälvis EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini üliõpilane Ivi Rannaste. 

“Ivo Rannaste on erialaselt väga motiveeritud magistrant, kes teab, et paremate tulemuste saavutamiseks tuleb tublisti pingutada ja õppida. Oma tarmukust ja sihikindlust on ta üles näidanud nii teatrisaali, Energiamuuseumi Avastuskeskuse projektides kui ka Simo Heikkilä istemööbli meistriklassis, “ rääkis EKA professor, sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna juhataja Toivo Raidmets.

Eesti Sisearhitektide Liidu 2012 aastapreemia žüriisse kuulusid tänavu sisearhitekt ja žürii esimees Kaido Kivi, sisearhitekt ja kunstnik Mari Kurismaa, arhitektuurikriitik Triin Ojari, sisearhitekt Tarmo Piirmets, arhitekt Raivo Puusepp, sisearhitekt Tea Tammelaan ning disainer Igor Volkov.

Aastapreemia auhinnafondiks on tänavu 6000 eurot, mis jagatakse võrdselt nelja aastapreemia laureaadi vahel. Tudengipreemia suuruseks on 400 eurot. Aastapreemia auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

2012 parima näituse kujunduse laureaat on näitus “Riigikogu hoone 90” mille autoriteks on Janno Roos ja Andres Labi Ruumilaborist ning Ionel Lehari ja Martin Tõnts Identity’st.

Kõigist nomineeritud töödest on valminud ka aastaraamat Ruumipilt 2012, mille koostaja ja toimetaja on sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ning kujundaja Margus Tammik ning avatud ka näitus Arhitektuurimuuseumi keldrisaalis kuni 11. augustini 2013.