Kirjas ajalehele The Independent annab äritegelaste seltskond jõulise vastulöögi poliitikutele, kes on väitnud, et Suurbritannia majanduslikud huvid oleksid väljaspool Euroopa Liitu paremini kaitstud. Peaminister David Cameroni kutsutakse üles Euroopa ühisturgu tugevdama ja süvendama, et toetada Briti majandust 110 miljardi naelaga (130 miljardi euroga). Kiri, millele on alla kirjutanud Briti tööstuskonföderatsiooni (CBI) praegune ja järgmine president ning selliste firmade nagu BP, Deloitte, Lloyds ja Centrica juhid, on ärimaailma esimene koordineeritud vastus üha häälekamale Euroopa-vastasele poliitilisele retoorikale saareriigis, teatab The Independent.

Kiri peegeldab Londoni City üha suuremat muret selle üle, et peavoolu poliitilised liidrid ei astu Euroopa-vastastele tunnetele efektiivselt vastu, nagu võis näha eelmisel kuul toimunud kohalike omavalitsuste valimistel.

Kaks ministrit on juba avalikult kuulutanud, et kui referendum toimuks täna, hääletaksid nad Euroopa Liidust välja astumise poolt ning mõned kõrgetasemelised konservatiivid on avaldanud eravestlustes arvamust, et Cameron ei suuda mingil juhul Euroopa Liidult sellist uut lepingut välja kaubelda, millele euroskeptikud oleksid nõus alla kirjutama.

Äritegelased kirjutavad, et puhtalt majanduslikult oleks Euroopa Liidust väljaastumine Suurbritanniale sügavalt kahjulik. „Majanduslik põhjus jääda Euroopa Liitu on ülekaalukas,“ öeldakse kirjas. „Suurbritanniale on liikmesus hinnanguliselt väärt 31-92 miljardit naela aastas sissetulekutena või 1200-3500 naela iga majapidamise kohta.“

Rääkides murest selle üle, et Euroopa pangandusseadusandlus mõjub halvasti Londoni Cityle, ütlevad 19 ärimaailma liidrit, et õige vastus on võidelda Suurbritannia huvide eest Euroopa Liidu sees, mitte üritada oma teed minna. „Londoni City on Euroopa globaalne finantskeskus,“ öeldakse kirjas. „Mõned Euroopa Liidu ideed, nagu lagi pankurite lisatasudele, asetavad selle positsiooni ohtu. Valitsus peab niisiis tegema kõvasti tööd, et seda kaitsta.“

„Aga on olemas ka suur võimalus edendada Londoni kapitaliturge, et aidata lahendada Euroopa Liidu pangandussüsteemi probleeme. Me peame propageerima Euroopa Liidu liikmesust ja samas kaitsma oma positsiooni,“ kirjutavad äritegelased.

Kokkuvõtteks öeldakse: „Liikmesuse eelised kaaluvad ülekaalukalt üles kulutused ning väita vastupidist tähendab poliitika majandusest ettepoole asetamist.“