Omaette rekord püstitati aga Saaremaal, kus peetud 155 talgul lõi kaasa 11,7 protsenti sealsest elanikkonnast.

Tänavuse talgupäeva raames osales Saaremaal 11,7 protsenti elanikkonnast, Läänemaal 8,3 protsenti, Hiiumaal 7,9 protsenti, Raplamaal 5,9 protsenti, Järvamaal 5,4 protsenti, Jõgevamaal 5,1 protsenti, Valgamaal 4,4 protsenti, Võrumaal 4,4 protsenti, Viljandimaal 4 protsenti, Lääne-Virumaal 3,7 protsenti, Pärnumaal 3,6 protsenti ja Põlvamaal 3,3 protsenti.

Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades, vastavalt Harjumaal 2,2 protsenti, Ida-Virumaal 1,9 protsenti ja Tartumaal 1,7 protsenti.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavune vägev talgupäev on märgiks kogukondade tugevnemisest ja kodanikuaktiivsuse kasvust.

„Kuiv statistika ei ole küll parim viis talgupäeval toimunu kirjeldamiseks, ent aasta-aastalt suurenev talgute ja talguliste arv kõneleb headest suundumustest vabatahtliku tegevuse hoogustumisel. Oleme talgupäeva meeskonnaga rõõmsad, et üha enam inimesi on valmis talguid eest vedama ning nende üleskutse koostegemiseks kõnetab üha rohkem eri vanuses ja eri eluala inimesi üle Eesti,“ lausus Tüür.

Eesti Rahva Muuseumiga koostöös läheb edasi talgulugude kogumine. Nii talgupäeva lood, videod, pildid kui ka talgujuhtide tagasiside annavad tunnistust talgutraditsioonide kandvusest ja kogukondliku läbikäimise olulisusest inimeste jaoks.

Praeguseks tagasisidet andnud 412-st talgujuhist tervelt 99 protsenti on valmis talguid korraldama ka edaspidi.

4. mail 2013 toimunud Teeme Ära talgupäeva korraldasid Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL.