„Ma arvan, et Tallinna linnavolikogu aseesimehe ametikoha koormus ei ole sedavõrd suur, et sellel kohal olevale inimesele tuleks maksta igal kuul abilinnapea palgaga võrdset hüvitist, mille suuruseks on 2774 eurot kuus,“ arvas Nõlvak Reformierakonna pressiteate kohaselt.

"Tallinna linnavolikogus on aseesimehe roll asendada vajadusel esimeest, mida eelmisel aastal oli vaja teha umbes seitsmel korral paariks minutiks. Seega ei saa seda töökoormust mitte mingit moodi võrrelda abilinnapea tööga ja kohustustega.

"Samuti ei pea ma õigeks, et volikogu aseesimehele on tööle võetud kaks nõunikku," ütles Nõlvak ning tõi võrdluseks, et Reformierakonna fraktsiooni 14-t liiget aitab üks nõunik. Kaupo Nõlvaku poolt üleantud eelnõu kohaselt lõpetatakse aseesimehele abilinnapeaga võrdse tasu maksmine.

„Minu ettepanek on hakata Tallinna linnavolikogu aseesimehele maksma volikogu komisjoni esimeestega võrdset hüvitis, mis on 192 eurot kuus,“ tutvustas Nõlvak tehtud ettepanekut. „See tundub ehk teiste rahakotis sorimise või kadedusena, kuid tegu on siiski Tallinna linna maksumaksja rahaga, mitte kellelegi makstava sotsiaaltoetusega või töötasuga ausa töö eest,“ lisas Nõlvak.

Sama eelnõu kohaselt lõpetatakse linnavalitsuse liikmetele lisatasude maksmine linnale kuuluvate äriühingute, sihtasutuste ja mittetulundusühingute nõukogude töös osalemise eest.