"Kui inimene on liikumisvõimetu ega saa ka allkirja anda, on lähedastel võimalik talle ID-kaarti taotleda posti teel, misjärel toob koduteeninduse avalduse alusel PPA ametnik ID-kaardi ise koju kätte," selgitas PPA kommunikatsioonibüroo nõunik Katrin Rohtla Delfile.

Rohtla ütles veel, et kui inimene on liikumisvõimetu, kuid saab allkirja anda, on dokumendi taotlemisel ja kättesaamisel abiks omavalitsuse sotsiaaltöötaja. "Kui inimesele on määratud eeskostja, käib dokumendi taotlemine tema kaudu," lisas Rohtla.

Rohtla sõnul tuleks enne taotlema hakkamist veenduda, milline on kõige kiirem ja mugavam viis uue dokumendi taotlemiseks. Nõu saab küsida PPA kliendiinfo telefonilt 612 3000 ning täiendavat informatsiooni vaadata meie koduleheküljelt www.politsei.ee

Sellest, kui keeruline on hooldamist vajaval inimesel ID-kaarti taotleda, kirjutas ajakirjanik Andrei Hvostov oma LP-s ilmunud artiklis "Minu elu Annaleenaga".

Hvostov: "Inimesed, kui teil on kodus allkirjavõimetu voodihaige, kelle ID-kaart on aegunud, siis te olete hädas. Lühidalt: tütrele ei anta ema uut ID-kaarti. Nii lihtsalt need asjad meil ei käi. Aga ilma ID-kaardita te kedagi haiglasse ei pane."

PPA aga väidab, et ID-kaarti saab taotleda ka posti teel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid