"Raudne leedi mõjutas kindlasti ka Eesti saatust ning nii on tema lahkumine ka meie rahvale hoop. Thatcher oli mitmes mõttes tähelepanuväärne kuju - ta oli esimene ja siiamaani ainuke naispeaminister Suurbritannias, kes tõestas, et naine saab seda ametit vähemalt sama hästi täita kui mehed," ütles Laar Delfile.

Laari sõnul juhatas Thatcher ning paljuski ka vedas konservatiivset revolutsiooni maailmas, mis taastas läänes usu traditsioonilistesse väärtustesse ning astus vastu vahepeal võimu võtnud pahempoolitsemisele.

"Nende väärtustega varustatult suutis lääs kallutada külma sõja enda kasuks ning sellega sai ka Eesti vabaks. Raudne leedi oli Eestis väga populaarne - ega asjata omal ajal lauldud suure vaimustusega laulu "I love Thatcher"," rääkis Laar.

"Paljudes lääne inimestes on see küll hämmastust tekitanud kuna sealsete inimeste jaoks on Thatcher siiamaani vastuoluline isiksus. Samas tugineb kogu maailma poliitika paljuski just tema pärandile. Seda teevad isegi vasakpoolsed, sest ka näiteks Tony Blair pidas paljuski Margaret Thatcherit enda õpetajaks," lisas Laar.

IRLi juhtpoliitiku sõnul peaks Thatcheri otsustavus reformide elluviimsel ning jäärapäeine oma asja ajamine meile kõigile eeskujuks olema.

"Ta ei hoolinud kunagi eriti sellest, mis temast arvati, vaid tegi seda, mida ta tegema pidi, sest seda luges ta õigeks. Selline peabki üks poliitik olema ning nii pole ime, et britid ise teda üheks kõigi aegade Suurbritannia silmapaistvamaks peaministriks peavad. Seetõttu on tänane päev kahtlematult kurb nii, et meil jääb üle üksnes olla rõõmsad selle üle, et ta on meil olnud," lisas Laar lõpetuseks.