Seoses rahvasaadikute palkade indekseerimisega alates 1. aprillist hakkab riigikogu esimees teenima 5345,6 ja parlamendi lihtliige 3474,64 eurot.

Riigikogu liikmete palgatõusu kulu 2013. aasta eelarvele võrreldes 2012. aastaga on 124 023 eurot.

Kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seadusest tulenevalt indekseeritakse riigikogulaste kõrgeim palgamäär iga kalendriaasta 1. aprilliks kõrgeima palgamäära indeksiga. Indeksi väärtus on 50% tarbijahinnaindeksi aastase muutuse ja sotsiaalmaksu laekumise aastase muutuse aritmeetilisest keskmisest. 1.aprillist 2013 kehtima hakkava indeksi väärtuseks on 1,028.

Selle süsteemi peamise õigustusena on välja toodud riigikogulaste palkade distantseerimist keskmisest palgast ning samuti seda, et majanduse languse tingimustes rahvasaadikute palgad ei tõuseks.

Kõrgematele riigiteenijatele palgatõusu kaasa toov kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seadus kehtib hetkel vaid riigikogu liikmete kohta, ülejäänutele on see edasi lükatud ja nende palgad on seega külmutatud.

Kui seadus täielikult jõustub, hakkavad riigikogu esimehe kõrval suurimat võimalikku palka saama president, peaminister ja riigikohtu esimees.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid